İndir Teklif Alın Bize Yazın İletişim Whatsapp

100 KİŞİLİK DEV İSTİHDAM PROJESİ

ARTAN İHRACAT TALEBİ VE YAKIN GELECEKTEKİ 4. FABRİKA YATIRIMI İLE BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ GELECEĞE

Birlikte daha güçlü geleceğe adım atarken Dünya üzerindeki yeni pazar ve işbirliklerimiz kapsamında istihdam kapasitemizi artırıyoruz.

Artan iş potansiyelimize bağlı olarak üretim işgücümüzü artırmak üzere ilk etapta 100 kişiye istihdam sağlayacağımız projemiz için harekete geçiyoruz. Pandemiye rağmen üretimine ara vermeden devam ediyor ve yakın gelecekte hayata geçireceğimiz 4. Fabrika yatırımımız için fizibilite çalışmalarını başlatıyoruz.

Sürdürülebilir ihracat başarımız ve 4. fabrika yatırımımız ile büyüyerek ülkemiz istihdamına katkı sağlamayı hedefliyoruz. OKT Ailesine katılacak ve heyecanımızı bizimle paylaşacak çalışma arkadaşlarımız için heyecanlıyız. 

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren fabrikamızda %100 İş garantisi ile OKT Akademi bünyesinde özel iş başı ve oryantasyon eğitimleri verilerek istihdam edilmek üzere 1. etapta 100 kişi alınacaktır. Gerçekleştirilen proje ile iş tecrübesi olmayan kişilere (kadın/erkek) mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırılarak bölge ve ülke istihdamının arttırılması hedeflenmiş olup OKT Trailer bünyesinde istihdam edileceklerdir.

Üretim Sektörüne Yönelik Meslek Edinme
MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi
Analitik Düşünce, Deneysel ve Uygulama Becerileri
Profesyonel çalışma hayatına uyum ve tecrübe
OKT Trailer’da %100 iş garantisi ve İşkur ücret desteği

KATILIM KOŞULLARI

  • 18- 45 yaşları arasında,
  • Sağlık problemi olmayan,
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlanmış olmak,
  • Yeni bir meslek edinerek otomotiv sektöründe kariyer yapmak isteyen,
  • Kaynak operatörü (Alüminyum, çelik), meslek dallarında çalışanlar/çalışmak isteyen,
  • Uzun süreli kariyer planlayan,
  • Aydın'da ikamet eden veya edebilecek olan adaylar.

Katılım koşullarını sağlayanlar 30 günlük özel işbaşı oryantasyon eğitimi sorası işbaşı yapacaklardır.

PROJE İÇERİĞİ 

Son başvuru tarihi 31 Mart 2022 olup; başvurular 06 Ocak 2022 tarihinde başlayarak her Perşembe “Efeler/ AYDIN Astim OSB Sürekli Eğitim Merkezi’nde” yüz yüze görüşme ile alınacaktır.

  • Kursiyerlerimiz 1 ay eğitim görecek olup, kurs boyunca günlük cep harçlıkları, sağlık sigortaları, yemek ve servis imkânları karşılanacaktır.
  • Eğitimler, haftalık 40 saat olmak üzere teorik ve pratik olarak gerçekleştirilecektir.
  • Teorik ve uygulamalı eğitimleri alan kursiyerler, ölçme ve değerlendirme olmak üzere iki aşamada değerlendirilerek, başarılı adaylar MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaklardır.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

Katılımcılar eğitim programının kapsadığı konular doğrultusunda teknik eğitmenler ve mühendisler tarafından uygulamalı değerlendirmeye tabi tutulur. Teknik eğitmen ve mühendislerin belirlemiş olduğu konular ve işler üzerinde uygulama yaptırılır.

Değerlendirme kriterleri ve uygulama başarısının nasıl değerlendirileceği, uygulama öncesinden katılımcılara duyurulur.

İSTİHDAM ALANLARI 

Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler %100 istihdam kapsamında başarı ve devamsızlık puanlarına göre Final Montaj, İmalat, Boyama/Kumlama ve Satış Sonrası Hizmetler bölümlerinde istihdam edileceklerdir.

Ayrıntılı bilgi için +90(555) 986 22 09 numaradan iletişime geçebilirsiniz.