İndir Teklif Alın Bize Yazın İletişim Whatsapp

HAKKIMIZDA

Yeniliğin İçinde Bilinenin Dışında

OKT Trailer olarak farkımız; sürdürülebilir organizasyon yapımız ve iş ortaklarına güven veren bilge kişiliğimiz sayesinde esnek ve yaratıcı tasarımlarımızı sanatkâr ellerde yenilikçi ürünlere dönüştürürken, benzersiz özelliklerimiz ile yolların yükünü çekenlerin hayallerini gerçekleştirmemizdir.

İşimize olan merakımız, 1981 yılında Aydın’ da küçük bir atölyede başladı. Karayolu taşımacılığından doğan ihtiyaçlara yeni çözümler üretmek üzere yola çıkan kurucumuz Ramazan Maraş ve kardeşleri, sanatkâr elleriyle ilk damper üretimini gerçekleştirdi.

Metale şekil vermeye olan tutkumuz, OKT ürünlerini yolların yükünü çekenlerin hayalleriyle buluşturdu. Bu sayede üst yapı imalat sektörüne kazandırdığımız birçok yenilikçi damper modeli, müşterilerimizin tercih noktası haline geldi.

1981 Yılında, Aydın'dan Yola Çıktık

Hep daha iyisine olan arzumuz, alüminyum damper üretimindeki tecrübemizi alüminyum tanker ve silobas üretimlerine aktararak ürün gamımızı genişletmemizi sağladı. Sahip olduğumuz araç tescil ve tasarım tip onayları ile yasal şartlar ve mevzuatlar doğrultusunda sürekli gelişmeyi hedefliyoruz.

Sınıfının En Çalışkanı

Bilge kişiliğimiz, tüm dünyanın tanıdığı ADR Tasarım Tip Onayı’ nı henüz Türkiye’ de zorunlu değilken 2004 yılında ilk kez almamıza vesile oldu. Bugün karayolunda tehlikeli madde taşımacılığı mevzuatına göre gerek araç üstü gerekse semi treylerde geniş tasarım aralığı ile OKT; sınıfının en çalışkanı.

Kendi teknolojimizi üreten yaratıcı yönümüz ile alt yapımızı oluşturan makine, ekipman ve özel prosesleri geliştiriyor, çözüm noktasında kullandığımız her teknolojiyi dünya standartlarında güncel tutarak özgün ürünler üretiyor ve böylece müşterilerimizi farklı ve özel kılıyoruz.

Karayolu taşımacılığının olduğu her sektörü merak ettik. Türkiye şartlarına uygun, Hayvancılık Sektörü’ nün beklentilerini dikkate alarak geliştirdiğimiz Canlı Hayvan Taşıma Aracı’nı; üstün özellikleri ile sektöründe ilk ve tek yerli üretim araç olarak müşterilerimizin hizmetine sunduk.

Türkiye’de İlk ve Tek: Canlı Hayvan Taşıma Aracı

“Sektöründe İlkler” geleneğimizi hiç bozmadık. OKT teknolojisi ile Yeni Nesil Süt Tankeri’ni geliştirdik. Şasi üzerinde eski tip birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdesi ile daha fazla taşıma imkânı sağladık. Bunun yanı sıra kullanıcı ergonomisini ön plana çıkardık ve ekipman kullanımını kolaylaştırdık.

Satış Sonrasında da Müşterimizin Yanındayız: OKT Servis

Bütünü görme ustalığımız ile petrol ve kimyasal türevleri, inşaat sektörü, beton, agrega, tarım, gıda ve canlı hayvan taşımacılığı gibi hizmet sunduğumuz alanlarda OKT SERVİS ile satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olduk. Orijinal parça temini, satış sonrası ve ADR Muayene Merkezi hizmetleri ile her geçen gün genişleyen bir servis ağına sahibiz.

Yerelden globale bakış açımız, gittikçe büyüyen 250 kişilik ailemiz ve 26000 m²’lik faaliyet alanımız ile değer üretmeye devam ediyoruz. Farklı pazar ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler arayarak, ileri teknolojiyle ürettiğimiz katma değeri yüksek ürünler ile ihracat başarısını sürdürülebilir kılıyoruz.

Ürün güvenliği felsefesi, müşterilerimize ulaştığımız her noktada, hızlı ve kolay taşımacılığı konforlu hale getirecek yaratıcı tasarımlarımızı şekillendirirken, Ar-Ge projeleri üretim faaliyetlerimizin lokomotifi olmaktadır. Karayolunda mal ve canlı hayvanların taşınmasını sağlamak üzere operasyonel verimliliği yüksek, işletme maliyetleri düşük, dayanıklı, çevreye duyarlı, emniyetli, güvenli hafiflik sağlayan, inovatif ürünlerimiz ile yüksek mesleki standartlara ulaşmak ve olası kazaları önlemek Ar-Ge projelerimizin temelini oluşturmaktadır.

Tüm süreçlerimizde kusursuz işlevselliği arayan bakış açımız ile sanayi 4.0 uygulamalarıyla bütünleştirilen, kurum hafızasındaki verileri sanallaştıran, kolay erişilebilir, izlenebilir ve hataya izin vermeyen, ERP sistemini tek kaynaktan yöneten entegre iş zekası uygulamaları sayesinde işlerimizi kolaylaştırırken müşterilerimize daha hızlı çözümler sunuyoruz.

Kurumsal vatandaşlık sorumluluğumuzla, ekonomik değer oluşturmanın yanı sıra tüm paydaşlarımız için yaşam koşullarını kolaylaştırıcı ve geliştirici bir takım faaliyetler içerisinde de bulunmaktayız. Eğitim önceliği ile sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Aydın ili okullarına, öğrencilerine ve istihdamına toplum gelişimini destekleyici, kazançlı ve kalıcı katkılar sağlamaktayız.

Eğitime Tam Destek: Geleceğim Benimdir Projesi

Çeyrek asrı aşan geçmişimizle geleceğe olan inancımız, paydaşlarımız ile olan karşılıklı birlikteliğimizi her geçen gün artırmaktadır. OKT Trailer Ailesi olarak biz; daha iyi ve daha güzel bir gelecek için merak etmeye, araştırıp geliştirmeye, birlikte üretmeye ve kazanımlarımızı toplum gelişimi için sürdürülebilir kılmaya devam edeceğiz...

Hayalinizden daha ileriye OKT ile…